Odszkodowanie za wypadek – wybrać firmę odszkodowawczą czy adwokata?

Uzyskanie odszkodowania za wypadek to proces często długi i skomplikowany, dlatego tak ważna jest pomoc w tym zakresie. Można skorzystać z pomocy profesjonalnego adwokata lu firmy odszkodowawczej. Która opcja jest lepsza?

Osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych czy wypadkach w pracy są coraz bardziej świadome swoich praw i często nie zgadzają z decyzją ubezpieczycieli – z wyceną świadczeń – które często są zaniżane lub bezpodstawnie odrzucane.

Firma odszkodowawcza

Główną różnicą między kancelaria prawną a firmą odszkodowawczą jest zakres posiadanych kwalifikacji. Założenie firmy ubezpieczeniowej nie wymaga bowiem posiadania specjalnych kwalifikacji, dlatego taką firmę może założyć każdy.

Agenci firm ubezpieczeniowych to zazwyczaj osoby, niemające wiele wspólnego z prawem. Ich głównym celem jest pozyskanie klienta, dlatego często można się spotkać takich agentów, np. w szpitalach.

Klienci firm odszkodowawczych często borykają się z długim czasem oczekiwania na wypłatę odszkodowania uzyskanego przez firmy ubezpieczeniowe. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę środków, a firma ubezpieczeniowa nie jest w żaden sposób ograniczona w czasie. Dodatkowo samo wynagrodzenie firm ubezpieczeniowych często znacznie przewyższa koszty pomocy prawnej adwokata i co najważniejsze, nie jest z góry określone. Najczęściej firmy ubezpieczeniowe określają swoje wynagrodzenie jako procent od uzyskanego odszkodowania, nawet zdarza się, ze jest to 35%.

Adwokat do spraw o odszkodowanie

Znając realia funkcjonowania firm odszkodowawczych, warto pokusić się o znalezienie adwokata od spraw o odszkodowanie. Można zacząć od sprawdzenia w internecie opinii o kancelarii prawnej, sprawdzenie jego doświadczenia i kompetencji w sprawie odszkodowawczej. Wybierają adwokata mamy niejako zagwarantowane świadczenie usług na odpowiednim poziomie, np. tajemnica adwokacka, odpowiednie zabezpieczenie itp.

Dodaj komentarz