Odszkodowanie za wypadek – wybrać firmę odszkodowawczą czy adwokata?

Uzyskanie odszkodowania za wypadek to proces często długi i skomplikowany, dlatego tak ważna jest pomoc w tym zakresie. Można skorzystać z pomocy profesjonalnego adwokata lu firmy odszkodowawczej. Która opcja jest lepsza?

Osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych czy wypadkach w pracy są coraz bardziej świadome swoich praw i często nie zgadzają z decyzją ubezpieczycieli – z wyceną świadczeń – które często są zaniżane lub bezpodstawnie odrzucane.

Firma odszkodowawcza

Główną różnicą między kancelaria prawną a firmą odszkodowawczą jest zakres posiadanych kwalifikacji. Założenie firmy ubezpieczeniowej nie wymaga bowiem posiadania specjalnych kwalifikacji, dlatego taką firmę może założyć każdy.

Agenci firm ubezpieczeniowych to zazwyczaj osoby, niemające wiele wspólnego z prawem. Ich głównym celem jest pozyskanie klienta, dlatego często można się spotkać takich agentów, np. w szpitalach.

Klienci firm odszkodowawczych często borykają się z długim czasem oczekiwania na wypłatę odszkodowania uzyskanego przez firmy ubezpieczeniowe. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę środków, a firma ubezpieczeniowa nie jest w żaden sposób ograniczona w czasie. Dodatkowo samo wynagrodzenie firm ubezpieczeniowych często znacznie przewyższa koszty pomocy prawnej adwokata i co najważniejsze, nie jest z góry określone. Najczęściej firmy ubezpieczeniowe określają swoje wynagrodzenie jako procent od uzyskanego odszkodowania, nawet zdarza się, ze jest to 35%.

Adwokat do spraw o odszkodowanie

Znając realia funkcjonowania firm odszkodowawczych, warto pokusić się o znalezienie adwokata od spraw o odszkodowanie. Można zacząć od sprawdzenia w internecie opinii o kancelarii prawnej, sprawdzenie jego doświadczenia i kompetencji w sprawie odszkodowawczej. Wybierają adwokata mamy niejako zagwarantowane świadczenie usług na odpowiednim poziomie, np. tajemnica adwokacka, odpowiednie zabezpieczenie itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *