Zwolnienie z pracy

Niestety nie zostajemy w jednym miejscu całe swoje życie i pracę czasami trzeba zmieniać. Rezygnujemy sami lub pracodawca rezygnuje z nas. Jak wygląda wypowiedzenie umowy o pracę i jak dopilnować, aby to wszystko było zgodne z prawem? Nic trudnego, bo w sieci można znaleźć dużo różnych poradników, jeżeli nie wiemy, na co zwracać uwagę.

Działania niezgodne z prawem

W wielu miejscach można usłyszeć, że pracodawca kogoś zwalnia i działa niegodnie z prawem. Ludzie często się na to godzą, ponieważ albo są szantażowani albo  po prostu nie wiedzą, co im przysługuje. I tak nie może być! Musimy trzymać się swoich praw, bo zły pracodawca nie może być bezkarny.

Walka o swoje

Jeżeli pracodawca chce nas zwolnić na niekorzystnych warunkach i nie chce spełnić świadczeń wobec nas, to z takimi kłopotami, jak najbardziej możecie pójść do prawnika, który doradzi, co robić w takiej sytuacji. Pewny prawnik pomoże nam przebrnąć przez trudy sytuacji i podpowie co robić, aby sprawa została rozstrzygnięta na naszą korzyść. Najczęściej najpierw pisze się pismo do pracodawcy, jeżeli ten nic nie zmieni, to stosuje się pismo do sądu i tam walczy się o swoje prawa.

2 komentarze

  • Anka

    Mój szef chciał mnie zwolnić tylko dlatego, że na moje stanowisko miała przyjść jakaś osoba z jego rodziny. Chciał to załatwić szybko i na niekorzystnych warunkach dla mnie. Na szczęście miałam pomoc przyjaciółki, która załatwiła mi dobrego prawnika.

  • Tomek

    Ja na szczęście nie miałem jeszcze takiej sytuacji, ale już na przyszłość wiem, co trzeba będzie zrobić. Bardzo pomocne informacje. Dobrze, że w internecie można je znaleść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *