Wypowiedzenie umowy o pracę – co dalej?

Wiele osób dowiaduje się z dnia na dzień, że zostają zwolnieni z pracy. Dla niektórych to sytuacja dobra na zmiany, a dla niektórych tragedia, ponieważ rodzina na utrzymaniu i trzeba za coś żyć, ale spokojnie. Nie zostaniemy sami i bez niczego. Jeśli dobrze wszystko sprawdzimy i jeśli mamy odpowiednią umowę to wypowiedzenie umowy o pracę ma swoje prawa i obowiązki do spełnienia, czyli np. okres wypowiedzenia, jeśli nie jest to zwolnienie dyscyplinarne.

Pomoc doradców

Dostaliście wypowiedzenie o pracę? Macie jakiś czas tego wypowiedzenia, warunki są do spełnienia, a Wy nie wiecie co robić? Nie ma kłopotu, bo u doradców prawnych, u prawników znajdziecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania. Musisz tylko wiedzieć gdzie i czego szukać.

Nie jesteś sam

Pamiętaj o tym, że wypowiedzenie umowy o pracę to nie jest koniec świata i nie możesz się załamywać. Nie jesteś z niczym sam! Walcz o swoje, miej swoje prawa i racje i szukaj nowej pracy, która może okazać się po prostu lepsza.

2 komentarze

  • Kasia

    Ja bardzo się ciesze, ze zwolniono mnie z poprzedniej pracy, bo dzięki temu mam teraz lepsze perspektywy, bardziej mogę się rozwijać i spełniać. Nie martwcie się, bo tak czasami musi się stać, aby mogło przyjść coś nowego i lepszego. Jestem na to dowodem.

  • Robert

    Mnie szef chciał zwolnić, bo redukcja etatów. Oczywiście chciał to zrobić niezgodnie z prawem, a gdy zacząłem mówić o tym, co mi przysługuje to usłyszałem, że jeszcze mogę zostać zwolniony dyscyplinarnie. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *