Wypowiedzenie umowy o pracę – co dalej?

Wiele osób dowiaduje się z dnia na dzień, że zostają zwolnieni z pracy. Dla niektórych to sytuacja dobra na zmiany, a dla niektórych tragedia, ponieważ rodzina na utrzymaniu i trzeba za coś żyć, ale spokojnie. Nie zostaniemy sami i bez niczego. Jeśli dobrze wszystko sprawdzimy i jeśli mamy odpowiednią umowę to wypowiedzenie umowy o pracę ma swoje prawa i obowiązki do spełnienia, czyli np. okres wypowiedzenia, jeśli nie jest to zwolnienie dyscyplinarne.

Pomoc doradców

Dostaliście wypowiedzenie o pracę? Macie jakiś czas tego wypowiedzenia, warunki są do spełnienia, a Wy nie wiecie co robić? Nie ma kłopotu, bo u doradców prawnych, u prawników znajdziecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania. Musisz tylko wiedzieć gdzie i czego szukać.

Nie jesteś sam

Pamiętaj o tym, że wypowiedzenie umowy o pracę to nie jest koniec świata i nie możesz się załamywać. Nie jesteś z niczym sam! Walcz o swoje, miej swoje prawa i racje i szukaj nowej pracy, która może okazać się po prostu lepsza.

2 komentarze

  • Ja bardzo się ciesze, ze zwolniono mnie z poprzedniej pracy, bo dzięki temu mam teraz lepsze perspektywy, bardziej mogę się rozwijać i spełniać. Nie martwcie się, bo tak czasami musi się stać, aby mogło przyjść coś nowego i lepszego. Jestem na to dowodem.

  • Mnie szef chciał zwolnić, bo redukcja etatów. Oczywiście chciał to zrobić niezgodnie z prawem, a gdy zacząłem mówić o tym, co mi przysługuje to usłyszałem, że jeszcze mogę zostać zwolniony dyscyplinarnie. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło

Dodaj komentarz