Czy można uchronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami z Internetu?

Coraz więcej rzeczy zdarza nam się kupować za pośrednictwem Internetu – już nie tylko zyskaliśmy spore zaufanie do portali aukcyjnych czy do sklepów online, ale równie często decydujemy się na kupowanie za pomocą ogłoszeń, które wystawiają osoby prywatne. O tym, że nie zawsze warto ufać innym oraz w jaki sposób można się zabezpieczać przed ewentualnymi nieprzyjemnymi sytuacjami, możesz dowiedzieć się na przykład od radcy.

Sytuacje, których wolałbyś uniknąć

Zdarza się czasem, że sprzedający próbuje na swoim kliencie zarobić więcej, niż to przewidziały warunki porozumienia, na przykład poprzez przesłanie części przedmiotów, które zostały zapłacone oraz za wysłaną resztę, której kontrahent na przykład „zapomniał” dołączyć do pierwszej paczki, za co żąda dodatkowej zapłaty. Takie przypadki trudno egzekwować samodzielnie, warto więc poradzić się prawnika, który wskaże najoptymalniejsze wyjście z takiej sytuacji.

Jakie rozwiązania wchodzą w grę?

W takich przypadkach bardzo często skutkuje wysłanie poleconego pisma do kontrahenta, w którym żąda się dosłania brakujących części zgodnie z zamówieniem, ale bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeśli takie rozwiązanie nie pomoże, warto odwiedzić kancelarię adwokacką, w której uzyskasz dodatkowe, cenne informacje, co należy w takich sytuacjach zrobić, jednak najczęściej takie historie kończą się wytoczeniem sprawy w sądzie, ponieważ zwykle wszystkie inne rozwiązania okazują się być niewystarczające.

2 komentarze

  • Mnie tak jeden facet oszukał, ale nie udało mi się odzyskać ani obiecanych dodatków, ani gwarancji.

  • W sumie to chyba powinno się zawierać wcześniej jakieś umowy?

Dodaj komentarz